Obwód rybacki jeziora Trzesiecko na rzece Nizica.

Koszalin 18.04.2011r.

Obwód rybacki jeziora Trzesiecko na rzece Nizica – Nr1 - dla wędkarzy!!!.

Zgodnie z umową zawartą w dniu 12.04.2011r w Poznaniu pomiędzy Dyrektorem RZGW Poznań jako „właścicielem” a Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie jako „użytkownikiem”, obwód rybacki jeziora Trzesiecko na rzece Nizicy Nr 1 został oddany w użytkowanie Okręgowi Koszalińskiemu PZW na okres 20 lat od dnia 1.05.2011 do dnia 1.05.2031r.

Na amatorski połów ryb obowiązują zezwolenia wydane przez Okręg Koszaliński PZW, do nabycia w kołach okręgu , lub zezwolenia okresowe 1-3-7-14 dniowe dla członków PZW lub nie zrzeszonych.(druk zezwolenia okresowego  www.pzw.org.pl, jednostki terenowe-okręg koszaliński).

Obowiązuje rejestr połowu ryb i regulamin amatorskiego połowu ryb obowiązujący w PZW.

W skład obwodu rybackiego jeziora Trzesiecko wchodzą jeziora:

Trzesiecko    -J- 115

Wilczkowo     -J- 116

Ciemino         -J- 117

Lipno            -J- 118

Radacz Duży  –J-119

Radacz Małyn –J-120

Juchowo        -J-121

Łączna powierzchnia obwodu rybackiego wynosi 900 ha.

Do kontroli zezwoleń na amatorski połów ryb użytkowanych przez Okręg Koszaliński PZW upoważnieni są :

Państwowa Straż Rybacka Województwa Zachodniopomorskiego

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Szczecinek

Policja

Straż Graniczna

Straż Miejska w Szczecinku

Straż Leśna

W imieniu wędkarzy koszalińskich a szczególnie szczecineckich, dziękuję Panu Burmistrzowi Szczecinka Jerzemu Hardi-Douglasowi oraz Posłowi ziemi szczecineckiej Panu Suchowiejko za pomoc w uzyskaniu prawa do rybackiego użytkowania obwodu rybackiego jeziora Trzesiecko.

UDANYCH  POŁOWÓW WĘDKARSKICH - WODOM CZEŚĆ !

Prezes Okręgu Koszalińskiego PZW

dr Janusz Nyk